Odhalte skrytou krev ve stolici s testem Veroval

Ročně se v České republice objeví kolem 8 000 nových případů rakoviny tlustého střeva či konečníku*. Polovina nádorů se zjistí až v pokročilém stádiu. Přitom pokud se onemocnění rozpozná včas, je šance, že se pacient zcela vyléčí, velmi vysoká. Jedním z příznaků vážného onemocnění střev může být i skrytá krev ve stolici. Jak rychle získat jistotu? Vyzkoušejte v rámci prevence rychlý test ke zjištění okultního krvácení ve stolici – Veroval.

Veroval je nová značka osobních diagnostických testů, jejichž rychlost a vysokou přesnost srovnatelnou s laboratorními testy ocení každý, komu záleží na jeho zdravotním stavu. Test lze navíc provést pohodlně a velmi jednoduše v domácím prostředí. Vyhodnocení testu je navíc velmi rychlé, většina testů totiž potřebuje pro oznámení výsledku pouhých 5 minut

Pokud vás trápí průjem, nebo naopak zácpa, chudokrevnost, únava, dušnost, úbytek na váze, břišní nepohoda, nebo jste již zaznamenali přítomnost krve ve stolici, vyzkoušejte novinku z produktového portfolia společnosti HARTMANN – RICO Veroval domácí test Prevence střevních onemocnění, který pomáhá včas odhalit nebezpečí okultního krvácení do stolice. „Výhodou testu je, že téměř okamžitě a v domácích podmínkách získáte cennou informaci, zda jsou vaše obavy opodstatněné a je třeba vyhledat lékaře, nebo je vše v pořádku,“ vysvětluje Ing. Luděk Ogoun, produktový manažer společnosti HARTMANN – RICO a dodává: „V případě pozitivního výsledku by měla následovat neodkladná návštěva lékaře, další vyšetření a stanovení diagnózy a léčebného procesu.“

 „Krvácení do stolice může být známkou onemocnění střev, jako jsou záněty a střevní polypy, ale také počínajícího nádorového onemocnění střeva. Proto v České republice probíhá screening rakoviny tlustého střeva pomocí testu na skryté, tzv. okultní, krvácení do stolice Pozitivita testu ještě neznamená onemocnění, ale je důvodem k návštěvě lékaře, který zvolí další postup“ vysvětluje doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

 

      5 důvodů pro domácí test Prevence střevních onemocnění

1. Diagnostická metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie (tedy i děti)

2. Rychlost výsledku – pouhých 5 minut

3. Možnost diskrétního provedení v pohodlí domova

4. Prevence v mezidobí mezi klasickými prohlídkami u lékaře

5. Přesnost více než 98 %

 *Zdroj: www.lecba-rakoviny.cz

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na YouTube kanálu společnosti HARTMANN – RICO. Domácí test Veroval  Prevence střevních onemocnění je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 199 Kč.

 Z jakých domácích testů Veroval® můžete vybírat?

HARTMANN – RICO představuje na českém trhu nejširší spektrum diagnostických testů pro domácí použití. Nově, k již zavedenému CRP testu, který se používá pro rozlišení virové a bakteriální infekce, je k dispozici devět dalších testů Veroval. Zdravotní stav vám tak mohou pomoci otestovat testy na Zjištění alergie, Nesnášenlivost lepku, Borélie z klíštěte, Zánět močových cest, Nedostatek železa, Prevence střevních onemocnění, Prevence žaludečních onemocnění, Cholesterol a Mužská plodnost.

 

Společnost HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v Německu. Více než 20 let působí HARTMANN – RICO také na území Slovenska se sídlem v Bratislavě. HARTMANN – RICO zaměstnává celkově více než 1 650 zaměstnanců.

 

fotografie: