Odhalte drogy včas

Podle oficiálních odhadů se do kontaktu s nelegálními drogami dostalo téměř 300 tisíc dospívajících ve věku 15-19 let. Věková hranice pro experimentování s alkoholem, marihuanou a dalšími návykovými látkami se už dokonce posunula k hranici 10 let věku dítěte. Marihuanu u nás užívá 42,3 % dětí ve věku 15-16 let. To staví Českou republiku na nelichotivé první místo ze všech evropských zemí. Celosvětově jsou Češi ve spotřebě drog na 2. místě hned za vedoucími Spojenými státy americkými.* HARTMANN-RICO se svým novým domácím testem Veroval Drogy chce pomoci při odhalování dětských experimentů a zabránit včas možné závislosti.

Na pomoc rodičům, školám i lékařům přichází společnost HARTMANN-RICO s novým druhem domácího testu. Renomovaný výrobce zdravotnických pomůcek rozšířil řadu samodiagnostických  testů Veroval o test na drogy. Rodičům umožní zjistit, co se děje s jejich potomkem a začít situaci řešit dříve, než by se mohla rozvinout možná závislost. Dospělí užívatelé si s jeho pomocí mohou například před řízením vozidla ověřit, zda jsou stále pod vlivem omamných či psychotropních látek.

Test Veroval Drogy odhalí současně až 6 druhů drog. Je tak výhodným rešením pro rodiče, kteří obvykle neví, jaké drogy jejich děti užívají. Pomoci může i různým institucím jako jsou například školy či zaměstnavatelé, kteří mohou efektivně otestovat více návykových látek najednou. Odhalovanými látkami jsou amfetamin (tzv. speed, který působí stimulačně), benzodiazepin (účinky podobné sedativům), kokain (stimulační látka navozující eufórii), metadon (syntetický opiát používaný při odvykaní od heroinu a morfia). Dále se jedná o opiáty jako morfin, kodein a heroin, které navozují zklidnění a uvolnění. Test odhalí také marihuanu, která v nízkých dávkách navozuje klid a pohodu, avšak její užívání je trestné.

*Zdroj: WHO
Přítomnost jednotlivých látek je možné zjistit pouze v určitém časovém úseku po použití.

Test Prokazatelnost v moči od posledního užití
Amfetamin 1-3 dny
Benzodiazepin příležitostné užití: až 3 dny; pravidelné užívání: až 6 týdnů
Kokain pouze několik hodin
Marihuana příležitostné užití: 2-3 dny; pravidelné užívání: 2-6 týdnů
Metadon 2-3 dny
Opiáty až 8 hodin

 

Test zjišuje známky užívání návykových látek ponořením testovacích proužků do vzorku moči po dobu 10 sekund. Výsledky, které dosahují přesnoti 96 %, lze z testovací kazety  odčíst po 5 minutách. Produkt Veroval Drogy je volně dostupný v lekárnách za doporučenou cenu 389 Kč. Což v přepočtu vychází na 65 Kč za test na jeden druh drogy.

 

Testy Veroval®

Veroval je nová značka osobních diagnostických testů, jejichž rychlost a vysoká přesnost je srovnatelná s laboratorními testy. Rychlou dostupností výsledku a diskrétností vyšetření v pohodlí domova přispívají k prevenci vážných nemocí. První domácím testem byl CRP test, který se používá pro rozlišení virové a bakteriální infekce. Řadu Veroval® nyní tvoří i tyto testy: Zjištění alergie, Nesnášenlivost lepku, Borélie z klíštěte, Zánět močových cest, Nedostatek železa, Prevence střevních onemocnění, Prevence žaludečních onemocnění, Cholesterol, Mužská plodnost a nově i test Drogy. Infomace a instruktážní videa o jejich použití naleznete na webové adrese www.veroval.cz a Youtube kanálu spoločnosti HARTMANN – RICO. Domácí testy Veroval jsou volně dostupné v lekárnách a prodajnách zdravotnických potřeb.

 

Společnost HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v Německu. Více než 20 let působí HARTMANN – RICO také na území Slovenska se sídlem v Bratislavě. HARTMANN – RICO poskytuje zaměstnání více než
1 650 osobám.

 

fotografie: