Měření teploty našich nejmenších

Nachlazení, chřipka či záněty u menších dětí často rodičům připraví bezesné noci. Náročné chvíle může usnadnit bezproblémové a rychlé měření teploty. Žádné buzení, rektální měření, přivřené podpaží a minuty čekání. Pro rodiče těch nejmenších nyní úspěšný výrobce zdravotnických prostředků HARTMANN-RICO uvádí na trh nový bezdotykový infračervený teploměr.

Nový infračervený teploměr Thermoval Baby dokáže měřit teplotu bez nutnosti přímého kontaktu s nemocným. Při měření tělesné teploty kojenců či batolat není potřeba přerušovat spánek jako při měření s klasickými teploměry. Namísto rozbalování plen stačí pár vteřin podržet snímač teploměru ve výšce 3-5 cm nad pokožkou a pohybovat s ním 3 sekundy od středu čela ke spánku. Po ukončení měření se displej rozsvítí modře, v případě zvýšené teploty se rozsvítí červeně. Teploměr se ovládá jedním tlačítkem SCAN a v paměti si uchovává hodnoty posledních 10 měření.

Pečlivé maminky ocení nejen jeho rychlost a jednoduchost, ale i všestrannost – změřit jím mohou i teplotu předmětů či tekutin, tedy i mléka v láhvi a vody ve vaničce. Stačí jen změnit režim na měření předmětů, podržet ve vzdálenosti 3-5 cm od povrchu a stisknout tlačítko SCAN. Výsledek do 3 sekund zobrazí displej. Při namíření přístroje do otevřeného prostoru můžete stejně rychle zjistit i teplotu vzduchu v dětském pokoji.

Při měření tělesné teploty na čele (jakýmkoli infračerveným teploměrem), je důležité, aby čelo bylo očištěné a suché. Povrch senzoru musí být suchý a čistý (používá se jemná utěrka a čisticí prostředek, případně 70% isopropylalkohol pro dezinfekci). Není vhodné měřit teplotu v průběhu kojení a bezprostředně po něm, ihned po probuzení, sprchování, fyzické námaze a konzumaci jídla, protože výsledky budou zkreslené. Teplota závisí i na místě měření – na čele bývá o 0,1 ° C nižší teplota než pod paží a v ústech. Proto je pro správné posouzení jejího vývoje v čase třeba měřit teplotu vždy na stejném místě.

Teploměr Thermoval Baby přináší rychlé a komfortní bezdotykové měření, které ocení nejen miminka, ale i jejich rodiče.

Thermoval Baby je běžně dostupný v lékárnách,
s doporučenou cenou 1 199 Kč.

Více informací naleznete na www.thermoval.cz

fotografie: