LINET Group rozšiřuje své aktivity akvizicí většinového podílu ve společnosti BORCAD Medical

Dordrecht, Nizozemsko – LINET Group dnes oznámila dokončení akvizice většinového podílu ve společnosti BORCAD Medical.

LINET Group, největší evropský dodavatel zdravotnických lůžek a řešení pro nemocnice a pečovatelská zařízení, již nabízí široký výběr zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, nábytku a komplexních řešení pro nemocnice, pečovatelská zařízení a domovy důchodců. BORCAD Medical doplní produktové řady LINET Group o špičkové a vysoce specializované portfolio obsahující porodní postele, gynekologická, transportní a dialyzační křesla.

„Tato strategická akvizice nám umožní posílit své produktové portfolio a zároveň získat přístup k novým segmentům trhu,“ říká Zbyněk Frolík, generální ředitel LINET Group. „Z této transakce máme opravdu velkou radost, jelikož BORCAD Medical disponuje skvělými produktovými řadami a má potenciál růstu. Společnost od svého vzniku zaznamenala velký úspěch v dodávání špičkových a inovativních produktů svým zákazníkům. Distribuce těchto produktů prostřednictvím globálních obchodních kanálů LINET Group pohání zrychlený růst po dobu několika dalších let.“

„Pod vedením LINET Group získá BORCAD Medical nové příležitosti k růstu, což následně umožní společnosti vydat se na další etapu rozvoje,“ vysvětluje Ivan Boruta, jednatel a zakladatel společnosti BORCAD Medical.

BORCAD Medical bude vedena jako samostatnádivize v rámci LINET Group.

Se sídlem v moravských Fryčovicích, BORCAD Medical zaměstnává přibližně 75 pracovníků a má v Evropě silnou zákaznickou základnu.

20161003_Tiskova zprava_LINET Group rozsiruje sve aktivity akvizici vetsinoveho podilu ve spolecnosti BORCAD Medical

fotografie: