Jsem, nebo nejsem alergik?

Trápí vás kýchání? Míváte ucpaný nos, aniž byste byli nachlazení? Pálí vás oči? Pokud jste na některou z otázek odpověděli kladně, může jít o jednoduchou diagnózu – alergie. V České republice trpí alergií každý čtvrtý člověk. Jestli patříte mezi takové lidi i vy, zjistíte pomocí rychlého domácího testu Veroval Zjištění alergie.

Veroval je nová značka osobních diagnostických testů, jejichž rychlost a vysokou přesnost ocení každý, komu záleží na jeho zdravotním stavu. Test lze navíc provést pohodlně a velmi jednoduše
v domácím prostředí. Vyhodnocení testu je velmi rychlé, testy totiž potřebují k oznámení výsledku jen několik minut.

Jedním ze zástupců nové produktové řady společnosti HARTMANN – RICO je také domácí test Zjištění alergie pro zjištění alergie na kočičí srst, travní pyly a roztoče. V Česku je asi 31,8 % alergiků*. Výhodou testu Veroval je především možnost provést jej jednoduše doma. Vyhodnocení navíc trvá pouhých třicet minut a přinese vám výsledek s 97% spolehlivostí,“ vysvětluje Ing. Luděk Ogoun, produktový manažer společnosti HARTMANN – RICO. Provedení testu je velmi jednoduché a dle přiloženého návodu jej zvládne každý. Výhodou je také to, že je určen pro všechny věkové kategorie, testovat je tak možné nejen dospělé, ale také děti.

„Alergické projevy jsou velmi časté. Domácí testování nabízí možnost rozpoznání alergie jako příčiny obtíží a pomáhá nasměrovat pacienta k lékaři, který navrhne další vyšetřovací a léčebný postup,“ říká doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Alergie na roztoče je vůbec nejčastější alergií, která způsobuje velké problémy především v dýchacím ústrojí a také silnou rýmu a kašel. Nejvíce domácích roztočů se nachází v lůžku, kde mají optimální životní podmínky. Většina alergiků tak musí mít speciální hypoalergenní lůžkoviny a matrace. K nejagresivnějším pak patří kočičí alergeny, které jsou velmi lehké a lepivé. Hlavním alergenem je bílkovina, která se nachází v potu a ve slinách koček. Kočičí alergeny jsou navíc schopny v domácnosti přetrvat až osm měsíců po odchodu zvířete.

      5 důvodů pro domácí test Zjištění alergie

1. Rychlost výsledku – čekací doba na alergologiích je až 2 měsíce

2. Diagnostická metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie (tedy i děti)

3. Statistiky uvádějí, že v Česku je až 31,8 % alergiků*

4. Přesná informace o alergenu může napomoci jeho výskyt v okolí vědomě eliminovat, a

    tím zajistit lepší kvalitu života

5. 50 % případů alergické rýmy v Evropě má na svědomí alergie na trávy

 * Zdroj: www.vychovakezdravi.cz

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na YouTube kanálu společnosti HARTMANN – RICO. Domácí test Veroval  Zjištění alergie je volně dostupný v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 449 Kč.

Z jakých domácích testů Veroval® můžete vybírat?

HARTMANN – RICO představuje na českém trhu nejširší spektrum diagnostických testů pro domácí použití. Nově, k již zavedenému CRP testu, který se používá pro rozlišení virové a bakteriální infekce, je k dispozici devět dalších testů Veroval. Zdravotní stav vám tak mohou pomoci otestovat testy na Zjištění alergie, Nesnášenlivost lepku, Borélie z klíštěte, Zánět močových cest, Nedostatek železa, Prevence střevních onemocnění, Prevence žaludečních onemocnění, Cholesterol a Mužská plodnost.

Společnost HARTMANN – RICO

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v Německu. Více než 20 let působí HARTMANN – RICO také na území Slovenska se sídlem v Bratislavě. HARTMANN – RICO zaměstnává celkově více než 1 650 zaměstnanců.

 

 

fotografie: