Flexibilní cloud a virtuální realitu pro profesionály představilo Fujitsu na své konferenci Fujitsu Day 2018

Praha 5. června 2018 –  Nový obchodní model flexibilního cloudu, který šetří firemní náklady, nebo virtuální realita pro profesionální využití v průmyslu. To byla hlavní lákadla výroční konference Fujitsu Day 2018, která se konala 31. května v Kongresovém centru Praha. Kromě zmíněných technologií viděly víc než tři stovky IT odborníků nejnovější vychytávky z japonských i evropských laboratoří Fujitsu, ale i partnerství a úspěšné projekty, které se realizují v České republice.

Úspěch se vytváří společně

S hlavním mottem konference, Co-creation for Sucess (spoluvytváření úspěchu), korespondoval klíčový dopolední příspěvek, který přednesl Alex Bazin, viceprezident Fujitsu pro divizi pokročilých technologií. Alex vede tým zodpovědný za vytváření digitálních řešení založených na IoT, umělé inteligenci, blockchainu a robotice a ve své prezentaci vysvětlil, jak vzniká přidaná hodnota z tzv. suchých dat.

Další řečník, obchodní ředitel Fujitsu pro Českou republiku Petr Sobotka, představil systém flexibilního poskytování kapacity a výkonu jako služby ve zcela novém cloudovém řešení Fujitsu. Během dopoledne vystoupil ještě Martin Fanta ze společnosti Zentiva, který popsal, jak se IT tohoto farmaceutického giganta přesunulo s pomocí řešení Fujitsu z Francie do České republiky.

Virtuální realita a drony versus kalašnikov

V odpoledních workshopech se mimo jiné řešila témata mission-critical serverových architektur, infrastruktury pro zjednodušené zálohování dat a integrace virtuální reality. Do světa VR mohli návštěvníci vstoupit i osobně přímo ve foyer Kongresového centra, a to díky virtuální prezentaci velkoformátové fotografie Prahy pořízené ze Staroměstské věže a zpracované s použitím pracovní stanice Fujitsu.

Na závěr dne pak účastníky čekala prezentace, při které se rozhodně nedalo usnout. Lumír Němec, bezpečnostní expert, bývalý policista a velitel elitní jednotky SOG (Útvar speciálních operací vojenské policie) barvitě popsal své zkušenosti s nasazením pokročilých IT technologií na bojištích v Iráku a Afghánistánu a vysvětlil, že s rostoucí úrovní technologií bude vždy nejdůležitějším (a zároveň nejslabším) článkem člověk.

O Fujitsu EMEIA

Fujitsu umožňuje zákazníkům sebevědomě využívat digitální příležitosti a pomáhá jim vyvážit robustní informační technologie a digitální inovace. Tato přední společnost působící v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) může tohoto cíle dosáhnout díky komplexnímu portfoliu firemních technologických produktů, řešení a služeb, sahajících od pracovních stanic až po datová centra, řízené služby a cloudový software a řešení. Vizí Fujitsu je umožnit vznik inteligentní společnosti zaměřené na člověka, která vytváří hodnoty propojováním infrastruktury, rozšiřováním možností lidí a kreativní definicí nových forem inteligence. V Evropě, na Blízkém východě, v Indii a v Africe (EMEIA) má Fujitsu více než 29 000 zaměstnanců a tvoří součást celosvětové skupiny Fujitsu.

Další informace naleznete na adrese http://www.fujitsu.com/fts/about/

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 140 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 39 miliard USD (k 31. březnu 2018).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Informace uvedené v této tiskové zprávě jsou správné v čase uveřejnění a mohou se změnit bez předchozího upozornění.

soubory:

fotografie: