Doro uvádí na český trh tři nové telefony pro seniory

Švédská společnost Doro, která je světovým lídrem telefonů pro seniory, uvádí na český trh tři nové modely.  Chytrý telefon Doro 8040, jednoduchý tlačítkový Doro 1360 a elegantní véčko Doro 2404.

Všechny tři novinky spojují design a kvalita přizpůsobené právě seniorům a lidem se speciálními potřebami: snadné ovládání, velmi čistý, dobře slyšitelný zvuk a propojení s asistenčním tlačítkem. Telefony jsou doplněny nabíjecím dokem, do kterého si může majitel telefon odkládat. Tato praktická pomůcka seniorům usnadní dobíjení telefonu, jelikož připojení nabíjecího kabelu může být pro osoby se zrakovými i hmatovým postižením ztížené. Navíc vždy najdou telefon na stejném místě.

Počet starších lidí, kteří žijí sami, se neustále zvyšuje. Třeba v případě snížené pohyblivosti bývá telefon často jediným pojítkem s okolním světem,“ říká Jitka Fürst, za společnost Doro.

A není to jen o nadstandardním zvuku nebo o kvalitním ovládání. Běžné přístroje potřebám seniorů nevyhovují, mají příliš jemný display a špatně se na něm čtou malé znaky. Mají příliš mnoho komplikovaných funkcí, které se seniorům špatně ovládají, návody, které nejsou přímo v telefonu. Doro seniorům přizpůsobuje nejen ergonomii a funkce svých telefonů, ale poskytuje celou řadu služeb, které z nich dělají opravdu kvalitního pomocníka jak v nouzi, tak pro zábavu.

Babi, myslíme na tebe

Chytrý telefon Doro 8040, který je od 1. února dostupný i v Česku, nabízí všechny funkce jako každý pokročilý smart phone: focení, aplikace pro platformu Android a velmi kvalitní dotykový displej. Pro běžné používání je vybaven hravým návodem na práci s chytrým telefonem přímo v mobilu, a tak si jeho uživatel nemusí informace vyhledávat na počítači. Telefon má místo dotykového ovládání na obsluhu numerickou klávesnici a funkční tlačítka, která jsou pro seniory přirozenější, protože poskytují hmatovou odezvu a jsou dostatečně velké a pohodlné.

Pro možnosti navíc je Doro 8040 propojený se službou My Doro Manager, nástrojem pro vzdálený přístup k telefonu. My Doro Manager umožňuje blízkým, se souhlasem majitele telefonu, přidávat kontakty do adresáře, zesílit hlasitost vyzvánění, pomoci dohledat telefon díky lokalizaci, nebo třeba nahrát nové fotografie. Přátelé a příbuzní tak mohou na dálku poskytovat pomoc, například s nastavením, rychlým vytáčením, asistenčním tlačítkem a dalšími funkcemi.

Představte si, že babičce večer vyfotíte vnoučata, jak je ukládáte do postýlek, a babička je hned ráno najde mezi fotkami ve svém telefonu. Můžete jí přidat číslo na nového doktora, pomoct s navýšením hlasitosti, pokud by třeba neslyšela vyzvánění. Senioři se nemusí bát, že by neuměli ovládat chytrý telefon, jednoduše jim kdykoli pomůžete i na dálku,” vysvětluje Jitka Fürst.

Doro 8040 je tvarovaný tak, aby umožnil snadný úchop a jeho kryt má protiskluzovou úpravu.

Další novinky, tlačítkový Doro 1360 a elegantní véčko Doro 2404, jsou především jednoduché a velmi dostupné přístroje pro snadné telefonování a psaní. Kvalita zvuku, citlivost a jednoduchost ovládání jsou opět maximální. Telefony vydrží v pohotovostním režimu na jedno nabití až 10 dní.

Telefony véčka jsou stále populární. Displej je přirozeně chráněný, dobře se drží při telefonování a zaklapnutí umožňuje snadné ukončení hovoru,” rekapituluje Jitka Fürst.

Všechny nově představené telefony Doro jsou vybaveny FM rádiem, fotoaparátem a svítilnou, kterou může senior použít například, když jde do sklepa nebo nemůže ve tmě něco najít. Jsou kompatibilní s naslouchátky a plně lokalizované do češtiny, včetně průvodce. Důležitou součástí telefonu je SOS pohotovostní tlačítko pro zprávy a volání.

Cena a dostupnost

Chytrý telefon Doro 8040 lze koupit za 5 499 Kč, aplikace My Doro Manager je zdarma. Nejjednodušší Doro1360 je k dostání za 899 Kč a oblíbené véčko Doro 2404 za 999 Kč. Telefony budou k dispozici u vybraných prodejců (Alza.cz, CZC.cz, Mall.cz, Electro World, Smarty a postupně u dalších). Model 2404 bude od 1. března u operátora 02.

O společnosti Doro

Společnost Doro je švédská firma, která se specializuje na výrobu a prodej telekomunikačních zařízení, speciálně přizpůsobených rostoucí celosvětové populaci seniorů. Doro jako celosvětový leader ve výrobě jednoduchých mobilních telefonů působí na telekomunikačním trhu téměř 38 let, nyní v třiceti zemích světa na pěti kontinentech. Více informací o společnosti Doro naleznete na webových stránkách www.doro.com, na Facebooku nebo na YouTube.

Technické detaily o produktech naleznete v přiložených produktových listech.