Díky HARTMANNu v pohodlí i na operačním sále

Společnost HARTMANN – RICO přichází s inovací, která lékařům značně zpříjemní a zjednoduší vykonávání jejich náročné profese. Řeč je o vylepšeném chirurgickém plášti Foliodress®.

Lékaři často tráví na operačním sále celé hodiny. Společnost HARTMANN – RICO se jim svými produkty snaží tento čas co nejvíce usnadnit. Proto přichází s několika novinkami, které činí chirurgický plášť Foliodress® ještě více komfortní. Všechny změny se týkají obou typů chirurgických plášťů – Protect i Comfort.

První z nich je praktická pomůcka, která pomáhá v orientaci na operačním sále. Všechny chirurgické pláště mají nyní barevně označené výstřihy. Jednoduše rozeznatelný barevný kód chirurgických plášťů Foliodress® dobře funguje ve spojení s CombiSety® HARTMANN. Když CombiSet® vybalíte, okamžitě podle barvy chirurgického pláště, razítka
s označením velikosti a barvy výstřihu poznáte, o který typ chirurgického pláště se jedná. Ihned víte, zdali jde o plášť nezesílený, zesílený či urologický, ultra zesílený.

Další inovací je nový sms obal, který umožňuje snadné rozbalování a vylepšené sterilní oblékání pláště. S obalem, který odpovídá evropskému standardu EN 868-2, se jednoduše pracuje, jelikož nemá ostré hrany ani rohy a neklouže. Je vyroben z jemnějšího materiálu, což mu ale neubírá na bezpečnosti a funkčnosti.

Uzavírací systém Combitape® se v praxi osvědčil již nesčetněkrát, proto jej tvůrci použili i v případě nových plášťů Foliodress®. Tento patentovaný uzavírací systém pro operační chirurgické pláště je nyní dostupný nejen pro typ Comfort, ale také pro typ Protect. Jeho výhody tkví především v tom, že neškrtí u krku, nevytváří boule na zádech, lepí na každém místě a netrhá vlasy. Velkou předností je také individuální adaptace velikosti.

fotografie: