Chraňte své srdce s převratnou novinkou od HARTMANN – RICO

Trendem dnešní doby je předcházet nemocím řádnou prevencí pomocí domácí diagnostiky. Hitem letošního roku je proto novinka od společnosti HARTMANN – RICO – unikátní tlakoměr s možností měření EKG. Právě pravidelné měření tlaku a rytmu srdce je totiž účinnou profylaxí proti cévní mozkové příhodě a infarktu.

Existují tři důležité faktory, které jsou zodpovědné za infarkt a mozkovou mrtvici. Jedná se o vysoký krevní tlak, nepravidelný srdeční tep, a zvláště pak fibrilaci síní. Co to znamená? Krev má tendenci se srážet a tyto malé krevní sraženiny neboli tromby následně mohou způsobit mrtvici. Fibrilace síní však někdy trvá pouze omezenou dobu a později mizí. Může se ale objevit znovu. Čím vyšší je věk osoby, tím je pravděpodobnější, že trpí fibrilací síní. Už samotný nepravidelný srdeční tep může být její předzvěstí. Pomocí mobilního kombinovaného přístroje Veroval® Tlakoměr s EKG k záznamu EKG a měření krevního tlaku je nyní možné takové riziko včas rozpoznat, a právě proto je Veroval Tlakoměr s EKG ideálním sledovacím zařízením, které tyto faktory pravidelně kontroluje.

„Kvalitní tlakoměry, které poskytují stejně přesné měření jako přístroje v ordinacích lékařů, vyrábí naše společnost už řadu let. Převratnou novinkou je ale Veroval® – Tlakoměr s EKG – kombinovaný přístroj 2v1, který ohlídá nejen krevní tlak, ale také hodnoty EKG,” říká Tomáš Groh, výkonný ředitel společnosti HARTMANN – RICO, a dodává: „Naším hlavním cílem je pomocí inovativních produktů dostat možnosti zdravotní prevence do povědomí široké veřejnosti. O své zdraví bychom měli pečovat všemi dostupnými prostředky.“

Pohodlné měření tlaku i EKG v jednom

Měření krevního tlaku by mělo být součástí domácí prevence, a to zvlášť u lidí starších čtyřiceti let. Jedinečný přístroj Veroval® Tlakoměr s EKG je plně automatický a po každém měření vám poskytne jednoduchou analýzu naměřených hodnot znázorněných systémem semaforu. Zároveň dokáže vyhodnotit pomocí srozumitelných ikon pro každého člověka hodnoty EKG. Proč je ale společně s tlakem dobré sledovat i EKG? Principem EKG je snímání elektrické srdeční aktivity, přičemž případné odchylky od pravidelného srdečního rytmu mohou znamenat potíže. Mobilní funkce EKG je tedy užitečná z mnoha důvodů. Rozpoznává například fibrilaci síní a zajistí záznam srdečního rytmu ve 30 sekundách kdykoli a kdekoli. Zároveň také slouží k rozpoznávání poruch srdečního rytmu a raného příznaku poruch prokrvení či zánětů srdečního svalu.

Mějte záznam o svém zdraví neustále k dispozici

HARTMANN – RICO jde s dobou, a proto spolu s novým tlakoměrem vyvinul i elektronickou aplikaci Veroval® medi.connect, díky níž můžete mít veškeré své hodnoty k dispozici na jedno kliknutí. Stačí, abyste si na stránkách www.veroval.cz zdarma stáhli software, který si uložíte do svého počítače. Po spuštění softwaru Veroval® medi.connect potom jednoduše spárujete svůj přístroj Veroval® dodávaným USB kabelem nebo pomocí Bluetooth s počítačem. Alternativně můžete využívat aplikaci či webový přístup. Software vaše data automaticky graficky zpracuje. Své zdravotní údaje si můžete vytisknout, sdílet prostřednictvím e-mailu nebo režimu hosta např. při další návštěvě lékaře,
s lékárníkem nebo příbuznými.

 

fotografie: