seznam zpráv

IBC 2017: Kingston DCP1000 NVMe PCIe SSD nyní dostupné v celém regiónu EMEA

18. září 2017 ─ Společnost Kingston Digital, Inc., vyrábějící produkty typu flash jako dceřiná společnost Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, oznámila dostupnost DCP1000 NVMe PCIe SSD na evropském trhu. Společnost představí na akci 2017 International Broadcasting Conference (IBC) spolu s partnery výkon a možnosti DCP1000, nejrychlejšího NVMe SSD disku formátu HHHL PCIe (half-height, half-length, čili poloviční výška, poloviční délka), v různých konfiguracích. Mezi ukázkami bude kompletní akcelerace aplikací Adobe Creative Cloud 2017 Suite; streaming 4K videa při rychlosti 60 obrázků za vteřinu (FPS) s Bluefish444; real-time color grading s videem v 4K rozlišení nebo náročné aplikace s partnery jako jsou Eizo a Marquis Technologies. Tyto a další demonstrace budou ukazovat konzistentní výkon a schopnosti disků Kingston DCP1000 bez ohledu na konkrétní využití.

D-Link přináší nové HD Wi-Fi bezpečnostní kamery

D-Link představil dvě nové, malé, nenápadné a cenově dostupné HD Wi-Fi kamery pro snadné a spolehlivé sledování domácnosti – Mini HD Wi-Fi kameru DCS-8000LH a HD 180° Wi-Fi kameru DCS-8100LH. Tyto kompaktní kamery jsou napěchovány rozsáhlou sadou funkcí pro dokonalé monitorování okolí.

Vestavěná Wi-Fi komunikace má velký dosah a šířku pásma, potřebnou pro hladké streamování 720p HD videa, a je kompatibilní také se staršími bezdrátovými zařízeními.

Funkce pro detekci pohybu a zvuku umí automaticky posílat varovné zprávy na mobilní zařízení, aby měl majitel kamery neustále přehled o všech neobvyklých aktivitách, zjištěných kamerami na střeženém místě.

Infračervené LED osvětlení umožňuje noční vidění, takže obě kamery mohou zachycovat obraz i v úplné tmě. Díky zajištění nepřetržitého sledování ve dne i v noci si uživatelé nemusí dělat starosti, co se právě děje v jejich domě nebo kanceláři.

Obě kamery spolupracují s aktuální aplikací D-Link pro chytré domácnosti – mydlink Lite a jejím webovým portálem. To umožňuje přijímat varovné zprávy, sledovat živé videopřenosy a ručně spouštět nahrávání videozáznamu prostřednictvím mobilních zařízení. Uživatelé se tak mohou v klidu věnovat svým aktivitám s vědomím, že jsou lidé a místa, na kterých jim záleží, v bezpečí.

Tato úroveň zabezpečení byla dříve vyhrazena pouze pro špičkové profesionální zabezpečovací systémy. Dnes je díky pokroku v technologii Wi-Fi a mobilních zařízení možné nabízet tytéž funkce jednoduše a za dostupnou cenu všem zájemcům. Pomocí naší snadno ovladatelné aplikace, nainstalované v mobilním zařízení, mohou uživatelé několika dotyky pohodlně a bezpečně sledovat celý dům.

Mezi klíčové výhody patří:

  • Snadné připojení k bezdrátovým sítím – Snadná instalace a konfigurace kamery kdekoli v dosahu Wi-Fi sítě.
  • Jednoduché ovládání – Kamery jsou kompatibilní s aktuální aplikací D-Link pro chytré domácnosti, která se snadno instaluje a používá. Podporují integraci s dalšími zařízeními pro vytvoření příjemného a pohodlného prostředí automatizované domácnosti.
  • Samostatné snímky a videonahrávky – Dají se ukládat pomocí naší aplikace přímo do mobilního zařízení. DCS-8100LH má také slot na microSD kartu pro lokální ukládání snímků a videa přímo v kameře.
  • Detekce pohybu a zvuku – Funkce při spuštění automaticky posílá varovné zprávy do mobilního zařízení uživatele.
  • Dálkové ovládání – Pomocí naší aplikace mohou uživatelé sledovat a ovládat kamery z libovolného místa a také ručně spouštět nahrávání videozáznamu.
  • Kompaktní tvar a nenápadný vzhled – Obě kamery dobře zapadnou do libovolného prostředí, takže se dají umístit prakticky kdekoliv.
  • Velmi kvalitní obraz – 4x digitální zoom, noční vidění až do 5 m a velké 720p HD rozlišení zajišťují detailní přehled o dění doma nebo ve firmě.
  • Širokoúhlý objektiv – Pro ještě lepší pokrytí sledovaného prostoru má kamera DCS-8000LH úhel záběru 120° a kamera DCS-8100LH úhel záběru 180°.
  • Obousměrný přenos zvuku – DCS-8100LH podporuje obousměrný přenos zvuku, což umožňuje poslouchat zvuky nebo mluvit s osobami poblíž kamery prostřednictvím mobilního zařízení.

Dostupnost a cena

DCS-8000LH bude k dostání v České republice a na Slovensku za doporučené maloobchodní ceny 1 799 Kč nebo 69,90 EUR včetně DPH, DCS-8100LH za doporučené maloobchodní ceny 3 699 Kč nebo 140,90 EUR.

 

Logitech oznamuje dostupnost softwarového balíku Apple® HomeKit™ určeného pro domácí bezpečnostní kamery Circle 2 Wired

Dnes společnost Logitech oznámila, že domácí bezpečnostní kamera Circle 2 připojená kabelem nebo s držáky nyní spolupracuje se souborem aplikací Apple HomeKit. Stačí, abyste nastavili spojení kamery Circle 2 Wired s aplikací Apple Home, a můžete si užívat přístup k živě přenášenému videu z kamery na svém iPhonu® a iPadu®. K dispozici budete mít oznámení na zamykací obrazovce iPhonu a iPadu nebo přímo na hodinkách Apple Watch® a můžete používat příkazy, které automaticky spustí určité akce, například se mohou sama rozsvítit světla, jakmile kamera detekuje v zorném poli pohyb.

Logitech téměř po deseti letech představuje nově pojatý trackball MX ERGO

Dnes společnost Logitech oznámila uvedení bezdrátového trackballu Logitech MX ERGO, který nastavuje nový standard pro pohodlí a precizní práci. Logitech představuje svůj první inovativní trackball téměř po deseti letech, ale model MX ERGO navíc nabízí komfort přizpůsobený potřebám uživatele všem, kdo mají trackbally rádi, a hledají alternativy k myším a touchpadům. Nabízí jedinečné možnosti nastavení náklonu, přesné sledování pohybu a možnosti připojení k více zařízení současně.