Kompresní technologie Zipstream nyní podporuje i 360° a 4K kamery

Axis před časem uvedla kompresní technologii Zipstream, která v oblasti bezpečnostních kamer způsobila malou revoluci. Snižuje totiž datový tok z kamer o 50 % a více, přitom detaily ve videozáznamu důležité pro soudní dokazování zůstanou zachovány. Dnes společnost Axis oznámila rozšíření této technologie, takže nyní podporuje i nové kamery se zorným polem 360 stupňů a rozlišením 4K.

Nové poziční IP kamery pro dohled nad rozlehlými prostorami

Axis, světový leader v oblasti IP videa, uvádí novou generaci speciálních pozičních kamer. Pět nových modelů v řadách AXIS Q86 a AXIS Q87optické, termální a nebo kombinované (dvouspektrální) snímání obrazu a umožňuje operátorům rychleji a přesněji otáčet a naklánět kamerou pro monitorování rozlehlých areálů, obvodů a hranic v reálném čase a okamžitě reagovat na bezpečnostní alarmy a incidenty.

Partnerský den Axis řešil téma zabezpečení kamer a GDPR

Každoroční Partnerský den společnosti Axis Communications se konal 27. dubna 2017 v pražském hotelu Barceló Occidental. Sešlo se na něm přes 100 účastníků z řad distributorů, systémových integrátorů a dalších partnerů švédského leadera v oblasti IP videodohledu.

Nové speciální IP kamery s ochranou proti výbuchu

Společnost Axis Communications, světový leader v oblasti síťového videa, dnes uvádí na trh kamery chráněné proti výbuchu určené pro dohled kritické infrastruktury. Dva nové modely AXIS XF40-Q2901 a AXIS XF60-Q2901 mají funkci teplotního alarmu  a model AXIS XP40-Q1942 je termální kamera s otáčením a náklonem.